Rejs na ptaki to kilkugodzinna wyprawa po Zatoce Gdańskiej, podczas której oglądamy i fotografujemy dzikie ptaki. W czasie rejsu spotykamy gatunki nie obserwowane podczas spacerów po plażach.

 

Rejsy na ptaki to oferta całoroczna, adresowana zarówno do miłośników spędzania wolnego czasu na łonie natury jak i profesjonalnych fotografów poszukujących niezwykłych ujęć. W czasie rejsu z profesjonalnym przewodnikiem (ornitologiem i ichtiologiem) dowiecie się Państwo jak funkcjonuje ekosystem Zatoki Gdańskiej i zobaczycie wiele pięknych zakątków, dostępnych jedynie z wody.

Na obszarze Zatoki Gdańskiej znajduje sie obszar NATURA 2000 powołany specjalnie dla ochrony ptaków wodnych. Gatunki spotykane podczas rejsów należą do prawdziwych rzadkości. Często obserwujemy edredony, ostrygojady, biegusy zmienne, nurniki, wydrzyki tęposterne, nury rdzawoszyje i czarnoszyje (w zależności od pory roku).

W okresie od jesieni do wiosny spotykamy alki, nurzyki, nurniki, uhle, markaczki, lodówki, edredony, czernice, ogorzałki, gągoły, nurogęsi, szlachary, perkozy, nury, mewy, wydrzyki, mewy, kormorany.

Latem zobaczymy ostrygojady, biegusy, rybitwy, mewy, czaple, edredony, kormorany odpoczywające tysiącami na ławicach piaskowych oraz wiele innych. Dodatkową atrakcją są foki szare praktycznie w czasie każdego rejsu.

Więcej informacji o tym co ciekawego obserwowaliśmy podczas ostatnich rejsów można znaleźć na naszym blogu.

REZERWACJA

Rejsy odbywają się w każdy dzień tygodnia, przez cały rok. Warunkiem odbycia rejsu jest dobra pogoda.

Rezerwacji można dokonać telefonicznie pod numerem: 510 062 248 lub mailowo: marcin@trollingboat.pl

 CZYM I GDZIE PŁYWAMY:

KINGFISHERKINGFISHER – nowoczesna, szybka i komfortowa łódź motorowa, umożliwiająca dotarcie w najbardziej oddalone Zatoki Gdańskiej w krótkim czasie. Łódź ma wygodną, trzydrzwiową sterówkę oraz przestronny kokpit rufowy i mniejszy dziobowy. Komfort obserwacji podnosi możliwość swobodnego przemieszczania się wokół całej sterówki. Wyposażenie uzupełnia  kabina toalety i miejsce leżące. Maksymalna liczba pasażerów wynosi 6 osób.

Dane techniczne łodzi: MERRY FISHER 755 Marlin, długość: 7,4 m, szerokość: 2,8 m, silnik: zaburtowy 200 HP Honda, prędkość maksymalna 30 węzłów (56 km/h).

Wycieczka, podczas której przemierzamy ponad 100 km po wodzie, trwa w przybliżeniu pięć godzin. Trasa jest zmienna w zależności od pory roku i rozmieszczenia ptaków. Obejmuje najciekawsze, obfitujące w ornitofaunę zakątki Zatoki. Podpływamy w okolice rezerwatów i miejsc odbywania lęgów, w tym rezerwatu Beka z unikatowym ujściu rzeki Redy i rezerwatu Mewia Łacha w ujściu Wisły. Zachowujemy jednak dystans, by nie płoszyć ptaków. Oprócz rezerwatów na trasie wycieczki wiele innych atrakcji, miedzy innymi dzikie foki wypoczywające na piaskowych wysepkach. Pływamy wzdłuż malowniczych krajobrazów, plaż i klifów oraz Rybitwiej Mielizny. Oczywiście, na życzenie, możemy zatrzymać się w każdym porcie na odcinku od Sopotu do Helu. Zarówno miejsce startu, trasa jak i czas wycieczki mogą być dopasowane do Państwa indywidualnych potrzeb.

CENNIK

KINGFISHER: Koszt wycieczki w przypadku rezerwacji całej jednostki wynosi 1600 zł (niezależnie od liczby osób na pokładzie) lub 300 zł od osoby. Cena zawiera koszty paliwa oraz ciepłe napoje (kawa, herbata).