Rejs na foki i ptaki to kilkugodzinna wyprawa po Zatoce Gdańskiej, podczas której podglądamy  te stworzenia w ich naturalnym środowisku. Zapraszamy na rejs z profesjonalnym przewodnikiem (ornitologiem, ichtiologiem), podczas którego dowiecie się jak funkcjonuje ekosystem Zatoki Gdańskiej i zwiedzicie wiele pięknych zakątków, dostępnych jedynie z wody.

Podczas pięciogodzinnego rejsu przemierzamy ponad 100 km po wodzie. Trasa obejmuje najciekawsze przyrodniczo zakątki Zatoki Gdańskiej. Podpływamy w okolice rezerwatów, Rybitwiej Mielizny (około 10 kilometrowej długości, wąska, wynurzona, ławica piaskowa na Zatoce Puckiej) i ujścia Wisły. W czasie każdego rejsu napotykamy foki oraz wiele gatunków rzadkich ptaków. Oglądamy dziewicze krajobrazy oraz te, których autorem jest człowiek. Oczywiście, na życzenie, możemy zatrzymać się w każdym porcie (w zależności od trasy wycieczki). Zarówno miejsce startu, trasa jak i czas wycieczki mogą być dopasowane do Państwa indywidualnych potrzeb.

ryf mew

Na obszarze Zatoki Gdańskiej znajduje sie obszar NATURA 2000 powołany specjalnie dla ochrony ptaków wodnych. Gatunki spotykane podczas rejsów należą do prawdziwych rzadkości. Często obserwujemy edredony, ostrygojady, biegusy zmienne, nurniki, wydrzyki tęposterne, nury rdzawoszyje i czarnoszyje (w zależności od pory roku).

 Liczebność populacji foki szarej w ostatnich latach na Bałtyku wyraźnie wzrosła. Również na naszym wybrzeżu zwierzaki znalazły dogodne miejsca do odpoczynku. Pozwalają podglądać się z odległości 100 m, a niektóre ciekawskie osobniki podpływają w pobliże łodzi. Liczba fok obserwowanych w czasie rejsu może przekroczyć nawet 50 osobników na raz (rekord to 165 fok!). Takiego widoku nie znajdziesz nigdzie indziej w Polsce, ani w żadnym ZOO!

Więcej informacji o tym co ciekawego obserwowaliśmy podczas rejsów można znaleźć tutaj.

REZERWACJA

Rejsy odbywają się w każdy dzień tygodnia, przez cały rok. Warunkiem odbycia rejsu jest dobra pogoda. Rezerwacji można dokonac telefonicznie pod numerem: 510 062 248 lub mailowo: marcin@trollingboat.pl

CZYM I GDZIE PŁYWAMY:

KINGFISHER

Rejsy na obsługujemy komfortowymi i nowoczesnymi łodziami motorowymi, umożliwiającymi dotarcie w najbardziej oddalone zakątki Zatoki Gdańskiej w krótkim czasie. Łodzie mają wygodną sterówkę z panoramicznymi, ciągnącymi się wokół oknami, umożliwiającymi podziwianie krajobrazów z jej wnętrza. Wygodę podróżowania na pokładzie zapewnia przestronny kokpit wyposażony w komplet materacy. We wnętrzu sterówki znajdują się miejsca sypialne i kabina toalety. Maksymalna liczba pasażerów wynosi 6 osób.

CENNIK

KINGFISHER: Koszt wycieczki wynosi 1800 zł (niezależnie od liczby osób na pokładzie). Cena zawiera koszty czarteru jachtu ze sternikiem i paliwa.