Rejs na foki to kilkugodzinna wyprawa po Zatoce Gdańskiej, podczas której oglądamy i fotografujemy foki szare w ich naturalnym środowisku.

 

Z nami możesz podziwiać dzikie foki szare odpoczywające na oddalonych od lądu łachach piachu i pływające na wolności w wodzie. Zapraszamy na rejs z profesjonalnym przewodnikiem (ornitologiem, ichtiologiem), podczas którego dowiecie się jak funkcjonuje ekosystem Zatoki Gdańskiej i zwiedzicie wiele pięknych zakątków, dostępnych jedynie z wody.

Liczebność populacji foki szarej w ostatnich latach na Bałtyku wyraźnie wzrosła. Również na naszym wybrzeżu zwierzaki znalazły dogodne miejsca do odpoczynku. Pozwalają podglądać się z odległości 150 m, a niektóre ciekawskie osobniki podpływają w pobliże łodzi. Liczba fok obserwowanych w czasie rejsu może przekroczyć nawet 50 osobników na raz (rekord to 165 fok!). Takiego widoku nie znajdziesz nigdzie indziej w Polsce, ani w żadnym ZOO!

Więcej informacji o tym co ciekawego obserwowaliśmy podczas ostatnich rejsów można znaleźć na naszym blogu.

REZERWACJA

Rejsy odbywają się w każdy dzień tygodnia, przez cały rok. Warunkiem odbycia rejsu jest dobra pogoda. Rezerwacji można dokonac telefonicznie pod numerem: 510 062 248 lub mailowo: marcin@trollingboat.pl

CZYM I GDZIE PŁYWAMY:

KINGFISHER

Rejsy na foki obsługujemy komfortowymi i nowoczesnymi łodziami motorowymi, umożliwiającymi dotarcie w najbardziej oddalone zakątki Zatoki Gdańskiej w krótkim czasie. Łodzie mają wygodną sterówkę z panoramicznymi, ciągnącymi się wokół oknami, umożliwiającymi podziwianie krajobrazów z jej wnętrza. Wygodę podróżowania na pokładzie zapewnia przestronny kokpit wyposażony w komplet materacy. We wnętrzu sterówki znajdują się miejsca sypialne i kabina toalety. Maksymalna liczba pasażerów wynosi 6 osób.

Rejs to około pięć godzin pływania po akwenie, podczas którego pokonujemy dystans od 100 do 150 km. Trasa obejmuje najciekawsze przyrodniczo zakątki Zatoki Gdańskiej. Podpływamy w okolice rezerwatów, Rybitwiej Mielizny (około 10 kilometrowej długości, wąska, wynurzona, ławica piaskowa na Zatoce Puckiej) i ujścia Wisły. W czasie każdego rejsu fotografujemy foki oraz wiele gatunków rzadkich ptaków. Oglądamy dziewicze krajobrazy oraz te, których autorem jest człowiek. Oczywiście, na życzenie, możemy zatrzymać się w każdym porcie na odcinku od Sopotu do Helu (w zależności od trasy wycieczki). Zarówno miejsce startu, trasa jak i czas wycieczki mogą być dopasowane do Państwa indywidualnych potrzeb.

CENNIK

KINGFISHER: Koszt wycieczki wynosi 1600 zł (niezależnie od liczby osób na pokładzie). Cena zawiera koszty paliwa.