Wędkarski rejs na łososie to całodzienna, emocjonująca, pełnomorska wyprawa, podczas której łowimy najwaleczniejsze ryby Bałtyku – łososie.  Metoda połowu – trolling.

 

Połów łososi na trolling to sezonowa oferta adresowana do wędkarzy szukających wrażeń podczas połowu walecznych ryb. W czasie rejsu z profesjonalnym przewodnikiem (doświadczonym wędkarzem i ichtiologiem) zobaczycie jak można łowić skutecznie łososie w bezkresnych wodach Bałtyku oraz dowiecie się jak funkcjonuje morski ekosystem.

W 2011 roku okazało się, że skuteczne i regularne łowienie łososi jest możliwe również u naszych wybrzeży. Jako jedni z inicjatorów połowów tych pięknych i walecznych ryb w Polsce mamy duże doświadczenie w wyborze odpowiednich łowisk. Zapraszamy na rejs od października do czerwca, w okresie najlepszych brań łososi i zarazem ich największej koncentracji w południowym Bałtyku.

Największe nasze łososie w tym roku miały 117 cm i 18,5 kg oraz 119 cm 17,1 kg. Więcej informacji o tym co złowiliśmy w ostatnich rejsach można znaleźć na naszym blogu.

REZERWACJA

Rejsy odbywają się w każdy dzień tygodnia, przez cały sezon, tj od października do czerwca. Ponieważ moment rozpoczęcia i zakończenia sezonu jest różny w kolejnych latach, prosimy o wcześniejszy kontakt przed zaplanowaniem rejsu. Najlepsze okresy połowu to listopad-grudzień i marzec-maj. Warunkiem odbycia rejsu jest dobra pogoda.

Rezrwacji można dokonać telefonicznie pod numerem: 510 062 248 lub mailowo: marcin@trollingboat.pl

 

CZYM I SKĄD PŁYWAMY:

DSC_3119KINGFISHER – szybka i komfortowa łódź motorowa umożliwiająca dotarcie na łowisko w krótkim czasie. Łódź wyposażona jest w elektronikę najnowszej generacji i najlepsze, najwyższej jakości środki ratunkowe (indywidualne – kamizelki i zbiorowe – tratwę). Przestronna, trzydrzwiowa sterówka ogrzewana jest ciepłym powietrzem pozwala na komfortowe wędkowanie w miesiącach zimowych. Wygodny, dobrze zaaranżowany kokpit rufowy umożliwia walkę z okazowym łososiem w trudnych warunkach morskich. Na wyposażeniu znajduje się kompletny sprzęt wędkarski. Maksymalna liczba pasażerów wynosi 6 osób.

Dane techniczne łodzi: MERRY FISHER 755 Marlin, długość: 7,5 m, szerokość: 2,8 m, silnik: zaburtowy 200 HP Honda, prędkość maksymalna 30 węzłów (56 km/h).

Wypływamy z mariny w porcie w Helu (za dodatkową opłatą można umówić rejs z innego portu). Czas wycieczki wynosi od 6 do 12 godzin. W zależności od warunków i lokalizacji łososi czas płynięcia na łowisko wynosi od 15 do 45 minut. Wszystkie czynności związane z rozkładaniem zestawów wykonuje przewodnik, opowiadając o kolejnych elementach zestawu. Osoby uczestniczące w rejsie kolejny raz mogą wystawić zestawy samodzielnie. W czasie oczekiwania na brania, które czasem następują w pierwszych chwilach wędkowania, rozmawiamy o naszym hobby, łososiach i ich kulinarnych, a także odżywczych właściwościach oraz ekosystemie Bałtyku. Na życzenie możemy przygotować tatar z łososia lub serwować wędzone łososie z poprzednich wypraw.

CENNIK

Koszt rejsu wynosi 1600 zł (niezależnie od liczby osób na pokładzie). Cena zawiera koszty paliwa oraz ciepłe napoje (kawa, herbata).